test

Familja & Shëndeti

Karrocen e shtyu shpirti, jo duart.

Karrocen e shtyu shpirti, jo duart.Me vjen me u zgju në këmbë por nuk mundem ,shpesh kam dëshirë me vrapu jo vetëm në ëndërra...

Shtatzania

Shtatzania me Hashimoto, a është e mundshme?

🔶️Shtatzania me Hashimoto, a është e mundshme? Nivelet e ulëta të hormoneve të tiroides mund të ndërhyjnë në lirimin e qelizave vezë nga vezoret (ovulimi),...

„Ah koke shtatzan a, hajde ishallah nje djalë“

„Ah koke shtatzan a, hajde ishallah nje djalë“„Ta kishe pas edhe një djalë“„Uhh qyqe prap qik kish lind a..?“„Ka resh Zoti te ata krejt...

RRITA E MBARË

Fëmijë dhe të rritur

SOT NJË NËNË PO QANË, SOT DHE NJË TJETËR NËNË PO QANË

Të lindësh, të rritësh dhe shkollohesh në gjirin familjarë është gjëja më e mirë që mund të ndodh për ne si individ dhe familje....

Na ndiqni

16,985FansaPëlqeje
2,458NdjekësitNdiq
61,453AbonentëAbonohu

Shëndeti

Nuk ka si 🍒 në verë.

Nuk ka si 🍒 në verë. Ato fillojnë dhe piqen në vendin tonë në maj deri në korrik në varësi të zonave të ndryshme....

USHQIMI

Aroma e bukëve të nënës, alarmi që na zgjonte nga gjumi”

Vitet kalojnë dhe jeta na shpije në shtigje të ndryshme, por kujtimet e fëmijërisë çdoherë na percjellin. Sa mallë! Nostalgji e gëzim kemi për...

TEMPERATURAT E LARTA DHE SHËNDETI I ZEMRËS

🍀 Vera është një nga stinët më të bukura të vitit. Shijoni diellin këtë verë, por tregohuni të kujdesshëm nëse ju ose dikush në...

Sindroma e tunelit karpal

🚥 Sindroma e tunelit karpal prek ndërmjet 3-6% të të rriturve. Zakonisht zhvillohet ndërmjet moshës 45 dhe 64 vjeç dhe prevalenca rritet me moshën....

Kujdesi ndaj moshës së tretë dhe ushqimi i domosdoshëm

Në moshën e shtyer, njerëzit kanë nevojë për më pak kalori, duke qenë se nuk janë më aktivë fizikisht dhe metabolizmi është i dobësuar. Pavarësisht...

Mjalti duhet të përdoret me lugë druri apo metalike?

Nga: Ismail Lutolli – specialist Pediatër Subspecialist Dietolog-Nutricionist SubspecialistHematolog ; Onkolog . A është e vërtetë kjo teori dhe ku bazohet? A është e vërtetë se me vite...

Smoothie i gjelbërt – Një pije e shëndetshme dhe freskuese për ditët e nxehta

Dr Ismail Lutolli, Specialist pediatër, Subspecialist Dietolog– Nutricionist Subspecialist Hematolog- OnkologPërbërësit: Disa gjethe spinaqi3 karota mesatare3 kërcelli i gjethes së majdanozit3 kërcell selino me gjethePak...

Fitnes

Ecja: hapat tuaj deri te shëndeti

Ecja është një mënyrë e thjeshtë, e lirë, e angazhimit fizik dhe është ideale për njerëzit e të gjitha moshave dhe niveleve të fitnesit....

JETË

Kurse me çmim të përballueshëm!

Duke parë që shtrenjtimi i çmimeve ka ndikuar negativisht në qëndrueshmërinë financiare, e po ashtu e njëjta gjë ka ndodhur edhe me kurset private,...

Rreth sofres..

Rreth sofres.. °~°~°~°~°~°~°~ Ishte atehere kur kenaqeshim me pak..nje supe e ngroht na mblidhte rreth sofres..Babai ne krye e Nena qe e shtronte..aty rreth mbledhur vellai...

htatori- muaji i ndërgjegjësimit të SËMUNDJEVE REUMATIKE✅

🔸Shtatori është më shumë sesa kthimi në shkollë dhe ardhja e gjithçkaje me aromë kungulli 🎃Është gjithashtu Muaji i Ndërgjegjësimit për Sëmundjet Reumatike, një...

Ditabeti

Depresioni

KANCERI

ARTIKUJT E FUNDIT

Më të lexuara