Intervistë me dr Nderim Salihaj: Problematikat më të shpeshta ortopedike dhe trajtimi i tyre

Intervistoi: Hafize F. Elshani, gazetare Se cila është mënyra më efikase për qetësimin e dhimbjeve të gjurit, si duhet...

Kundër ndërtimit të një lagjeje në Badovc

Intervistoi: Hafize F. Elshani, gazetareBaton Begolli - këshilltar në Këshillin Ndërministror për Ujërat, në një intervistë ekskluzive për Gazetën “ Familja dhe...

Dr. Alfred Simoni, kirurgu që punon në Gjermani rrëfen gjithçka nga përvoja e tij...

Intervistoi: Hafize F. Elshani, gazetare Terapia mjekësore, fashat dhe aparaturat ortopedike, kinesiotape, PRP ( Platelet-Rich Plasma), acidi Hyaluronic dhe allçia...

Specialisti i Mjekësisë Emergjente që punon në Emiratet e Bashkuara rrëfen punën humane që...

Intervistë me dr Petrit Mulaku, specialist i Mjekësisë Emergjente Gazetarja Hafize Elshani ka intervistuar këtë herë për rubrikën...

Fakte të rëndësishme për shëndetin mendor

Intervistë me dr Arbrore Ulaj, psikiatre për fëmijë Çrregullimet mendore prekin qindra milionë njerëz në çdo pjesë të botës dhe...

Gjithçka që duhet të dini për Diabetin

Intervistoi: Hafize F.Elshani, gazetare Diabeti është një gjendje shëndetësore serioze, i cili po nuk u trajtua,...

Mënyra e të ushqyerit është kulturë: Intervistë me Dr. Ismail Lutolli

Në këtë intervistë speciale për Grupin ''Familja dhe Shëndeti'', me nutricionistin, dietologun dhe pediatrin e njohur Dr....

”Problemet mendore nuk janë turp”: Intervistë me psikiatren nga Zvicra Dr. Valbona Hysenaj Miftari

''Pse njerëzit hezitojnë të kërkojnë ndihmë profesionale qoftë psikologjike apo psikiatrike mendoj që është e qartë për të gjithë,...

SHËNDETI/ Pro-gjidhënies: njihuni me misionin e rrallë të një nëne të rrallë

Fitesa nuk e kish menduar kurrë se një ditë do t’i përkushtohej një misioni shëndetësor, pa qenë fare në botën e mjekësisë.

Të pathënat e masakrës së Reçakut, rrëfimi i ish-përkthyesit kosovar krah Uollkerit: djali që...

Jeton Zenuni sot është një doktor, por vite më parë, rrethanat e luftës e çuan të ishte shumë pranë gazetarit. Përkthyes me korrespondentë të...