Magnezi, mineral me funksion të gjerë në organizëm

Nga: Mr. Ph Laureta Berisha Kosumi, Farmaciste Magnezi është ndër mineralet esenciale për funksionim normal të organizmit tonë, duke...

Këshilla dietologjike për festën e Bajramit

Nga: Dr.Ismail LutolliSubspecialist Dietolog-Nutricionist Festo duke ngrënë shëndetshëm Festa e bajramit për shumicën nga ne përbën...

Përgatitni trupin tuaj për Ramazan me këto këshilla për shëndetin

Përgatiti: Dr Jeton Zenuni Nuk është e zgjuar ideja që sapo të fillojë Ramazani, trupi juaj automatikisht do të...

Receta “çudibërëse” në luftë kundër Coronavirusit

Dr Ismail Lutolli, specialist pediatër, Subspecialist Dietolog – Nutricionist, Subspecialist Hematolog Onkolog Koronavirusi po përhapet...

Bukë e bardhë, e zezë apo integrale, cila është më e shëndetshme?

Nga: Dr. Ismail Lutolli – specialist PediatërSubspecialist Dietolog – NutricionistSubspecialist Hematolog Onkolog Shumëherë ekzistojnë dilemat në familjet tona se...

A lejohet përdorimi i çajit të gjelbër dhe xhenxhefilit në shtatzëni?

Nga: Mr. Ph Laureta Berisha Kosumi - Farmaciste Çaji i gjelbër apo jeshil është i lejuar të konsumohet gjatë...

Super receta për forcimin e imunitetit

Nga: Dr. Ismail Lutolli – specialist Pediatër Subspecialist Dietolog - NutricionistSubspecialist Hematolog Onkolog Ndiheni të...

Gripi – trajtimi në kushte shtëpiake?

Nga: Dr. Ismail Lutolli,Specialist Pediatër,Subspecialist Dietolog-NutricionistSubspecialist Hematolog, Onkolog • Shenjat klinike të gripit ? • Gripi...

Panxhari – sjellë mrekulli në shëndetin tuaj

Nga: Dr. Ismail Lutolli – specialist Pediatër Subspecialist Dietolog-Nutricionist Subspecialist Hematolog ; Onkolog  Panxhari bën pjesë në familjen e perimeve me vlera...

Ushqimi i shëndetshëm gjatë shtatzanisë

Nga: Dr. Ismail Lutolli – specialist Pediatër Subspecialist Dietolog-Nutricionist Subspecialist Hematolog ; Onkolog Samire Ademi Lutolli -Specialiste Gjinekologji / Obstetrikë Periudha...