Ilaç natyral kundër kollës e bronhitit

Nga Dr.Ismail Lutolli specialist Pediatër subspecialist Dijetolog-Nutricionist (mosha 7 deri 12 muaj) Fëmija juaj është nga mosha 7 deri 12 muaj. Kollitjen e shpeshtë dhe bronhitin në...

Pure me banane dhe avokado (6 muaj +)

Shkruan: Dr Ismail Lutolli, specialist pediatër, subspecialist dietolog - nutricionist Është e nevojshme: - ½ avocado ...

Receta natyrale për trajtimin e kolesterolit dhe triglicerideve te rritura (selino,limon,mjaltë)

Shkruan: Dr. Ismail Lutolli, subspecialist Dietolog-Nutricionist Bashkautore: Samire Ademi Lutolli – Specialiste Gjinekologji/ Obstetrikë Nëse...

Krem orizi me dardhë 6 + muaj

Shkruan: Dr. Ismail Lutolli, specialist pediatër, subspecialist dietolog - nutricionist Është e nevojshme: - një...

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e numrit të trombociteve

Nga Dr Ismail Lutolli, specialist Pediatër, subspecialist Dijetolog-Nutricionist, subspecialist hematolog-onkolog Trombocitet janë qelizat e gjakut që ndihmojnë gjakun tuaj...

Ramazani – muaji i shëndetit

Dr.Ismail Lutolli specialist Pediater Subspecialist Dietolog -Nutricionist Subspecialist Hematolog;Onkolog Çfarë të hajmë dhe të pijmë gjatë këtij muaji?

SUPË ME BROKOLI DHE KARROTË

Nga Blerta Kryeziu Thaqi - Kimiste Kjo supë është e përshtatshme për bebet 10 muajshe pasi përmban hudër dhe qepë por nëse keni një fëmijë...

A ËSHTË E NEVOJSHME MARRJA E VITAMINAVE DHE MINERALEVE SHTESË?

Mr.ph Laureta Berisha Kosumi - Farmaciste Pjesa e parë Kërkesat për të marrë vitamina dhe minerale shtesë janë mëse të shprehura, duke aluduar se nuk janë...

Magnezi, mineral me funksion të gjerë në organizëm

Nga: Mr. Ph Laureta Berisha Kosumi, Farmaciste Magnezi është ndër mineralet esenciale për funksionim normal të organizmit tonë, duke...

KREM SUPE ME BIZELE

Nga Dr.Ismail Lutolli specialist Pediatër subspecialist Dijetolog-Nutricionist (nga muaji i 10 - 12) Është e nevojshme: - Një gotë bizele të reja të gatuara - Një qepe e kuqe -...