Supë kremoze me perime

Përbërësit:

Lulelakër
Brokoli
Bizele

Të tria këto zihen.

Largohet gjysma e ujit, shtojmë diku një gotë qumësht, vaj ulliri dhe e bluajmë masën me blender derisa të bëhet kremoze.

I hedhim fara kungulli dhe kripë sipas shijes.

Përgatiti: Venera Fazliu Pustina / FamiljadheShendeti.com