Si të përgatisni kifle integrale?

Përbërësit:

Për brumin:

1 vezë

1 lugë vaj ulliri

1 lugë e mesme krip dhe 1 lugë çaji sheqer

Miell integral

Pluhur për pjekje

Kos shtëpie

Të gjitha përzihen dhe bëhet brumi

Krem për lyerje:

Gjysmë avokado

5 hurma

Një filxhan qumësht kakao

Të gjitha këto bluhen dhe përzihen.

Djathë për lyerje:

Djathë shtëpie

1/2 e vezës

1/2 e vezës se mbetur shërben për lyerje pas mbushjes, para pjekjes.

Pjekim në furrën e ngrohur me parë, jo në temperaturë shumë të lartë pasi që brumi me miell integral nevojitët të pjekët më mirë dhe me ngadalë.

Përgatiti: Fitesa Asllani Ibrahimi /FamiljadheShëndeti

Image may contain: food

Image may contain: food

Image may contain: food

Image may contain: food

Image may contain: dessert and food