E dini c’do te thote te kesh nje moter?


Do e thote t’ja lesh te gjitha punet e shtepise asaj,duke u justifikuar te mami,se e kishte ajo rradhen.
Te kesh nje moter do te thote te kesh nje mik sekret,pavaresisht te gjitheve, s’do te te tradhetoje kurre!
Te kesh nje moter do te thote te zihesh edhe per rrobat e tua ,kur t’i vesh.
Te kesh nje moter do te thote te besh budallaliqet e dynjase e kur te vije puna,asnjehere mos te trgoje.
Te kesh nje moter do te thote te kesh nje shoqe te ngushte,qe mundesia eshte 0,01 % te te tradhetoje.
Te kesh nje moter do te thote qe do behesh teze ne nje te ardhme dhe do te perqafosh bebushin e saj,si te ishte i joti!
Te kesh nje moter do te thote te kercejne fjalet nga goja e njeres te goja e tjetres.
Te kesh nje moter do te thote se je e mbrojtur nga nje person me gojen “corap”.
Te kesh nje moter,do te lesh mamin ne stol dhe do te fillosh thashetheme me te.
Te kesh nje moter eshte nje dhurate e cmuar.
Eshte thjesht e pazevendesueshme..
Edona R Oraca Blakçori