Historia e shqiptares 28 vjeçe që ka 7 fëmijë dhe kreu 2 fakultete

Ajlin Alfredaj, nëna 28-vjeçare nga Tropoja, ishte e ftuar në studion e “Ftesë në Pesë” me Bieta Sulon, për të treguar historinë...

TË DASHUR PRINDËR, UNË JAM MË I RËNDËSISHËM SESA RRJETET SOCIALE

Të dashur prindër, unë jam më i rëndësishëm sesa rrjetet sociale, dhe ju dua shumë më tepër se të gjithë ata njerëz me të...

Dashuria mes nënës dhe fëmijës nuk ka nevojë për filtër dhe efekte

Marrëdhënia midis një nëne dhe një fëmije është gjëja më e bukur në botë, andaj përjetësimi i kësaj lidhjeje nëpër fotografi është prej gjërave...

Rëndësia e përfshirjes së babait në procesin e gjidhënies

Shumë baballarë ankohen se ndihen të përjashtuar në muajt e parë pas lindjes, ngase bashkëshortja është e angazhuar në gjidhënie dhe mund të ndihen...

Dy shqiptarë, katër bela

Shkruan: Fatmir Muja Dy shqiptarë, katër bela Gjejnë errësirë aty ku s'ka Një mendim nuk u bën punë ...

Po du me u kthy mbrapaaa…

Nga Qëndresa Zaimi Bojaxhiu (masal pusal ben bilmem,bilırsamda divermem) po du me u kthy mbrapa n'kohë me bo çka kurrë s'kom bo! po du jetën pa televizion e aq...

Për gratë që dashurojnë dijen…

Nga: Fjolla Spanca Vetëm duke i edukuar gratë, do shërohen plagët në shoqërinë shqiptare. Qyshkur nënat lanë dijen dhe...

10 ligjet e bebeve që çdo nënë duhet t’i dijë

Do të bëhem pis vetëm atëherë kur të më veshësh bukur dhe të bëhesh gati për të dalë. Mos kujto rastësisht se kam...

Mënyra e të ushqyerit është kulturë: Intervistë me Dr. Ismail Lutolli

Në këtë intervistë speciale për Grupin ''Familja dhe Shëndeti'', me nutricionistin, dietologun dhe pediatrin e njohur Dr....

Mësimet që nxori bota dhe liderët e saj nga Zelanda e Re dhe kryeministrja...

Përgatiti: Jeton Zenuni Nëse ndonjë komb dëshiron të mësojë se si të trajtojë një minoritet në kohë nevoje, ju...