Nusja që donte ta vriste vjehrrën

Tregim domethënës për një raport që thuajse ende po del të jetë sfide në një martese në kohen e sotme. Vajza martohet dhe pas...

Si prindi i një fëmije me Diabet

Nga Granita Saliuka Osmani Ju mund t’u thoni fëmijëve se do të jenë në rregull, se nesër do të jetë më mirë, por e vërteta...

Ushqime që nxisin plakjen

1. Ëmbëlsirat: Dëmtojnë kolagjenin e lëkurës dhe errësojnë ngjyrën e dhëmbëve. 2. Mishi i kuq: yndyrat e tij aktivizojnë radikalet e lira që dëmtojnë lëkurën. 3....

E vërteta e fotos me embrionin 21 javësh duke kapur dorën e kirurgut

Fotoja e mëposhtme përcjell një moment shumë delikat për jetën e një embrioni dhe të nënës së tij. Ajo është një foto e rrallë...

‘Downtism’: kafeneja e veçantë e Teheranit

Në kryeqytetin e Iranit, Teheran, ekziston një kafene e pazakontë ku punojnë të rinjtë me sindromën Down dhe njerëzit autikë. “Downtism” quhet kafeneja, një një...